Kaymakamımız Mustafa AYVAT ve daire amirlerimiz Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Murat DEDE Sosyal Yardımlaşma Müdürü Süleyman ÖZTÜRK Garnizon Komutanı Tuncay DOĞANCI ile birlikte ilçemiz oyraca köyünü ziyaret etti.İlçemiz Oyraca köyü sakinleriyle uzun bir süre sohbet eden kaymakamımız halkın sorunlarını dinledi.Oyraca köyü muhtarımız Selahattin CİHAN’dan ilçenin sorunları ve ihtiyaçlarıyla alakalı bilgi aldı
 
Köy halkının öncelikli talep ve şikayetleri arasında yer alan yol sorununa el atan Kaymakammımız Ayvat, köy halkının sıklıkla kullandığı ancak dar olduğu için araçların zorlukla döndüğü virajın genişletilmesini için talimat verdi. Kaymakamımız’ın talimatı üzerine söz konusu viraj iş makinası ile genişletilerek sorun çözülürken, bazı vatandaşların yeni yol taleplerinde bulunması üzerine bölgede inceleme yapıldı. Yapılan inceleme sonucunda, talep edilen yolun yapılması uygun bulundu. 

Yeni yapılması planlanan yol güzergâhında arazisi bulunan vatandaşların muvafakat vermesi halinde yol yapım çalışmalarına hemen başlanabileceğini belirten Kaymakamımız Ayvat, “Oyraca Köyümüzde vatandaşlarımızla yaptığımız toplantıda sorunlarını dinleyerek, talep ve şikayetlerini aldık. Vatandaşlarımızın bizden öncelikli talepler genellikle ulaşım yönünden oldu. Mevcut yollarda gerekli bakım ve onarım çalışmalarımız devam etmektedir. Bu noktada, acil olarak yapılması gereken noktalarda yol genişletme çalışması yaptırdık.

Yine vatandaşlarımızın Harşit Çayı üzerinden yaya ulaşımı olarak kullandıkları asma köprünün eskiyen tahtalarını yenileyeceğiz. Yeşiltepe Mahallemizde bir vatandaşımızın evine giden patika yolu da kadastral sınırlar içerisinde kalarak genişleteceğiz. Oyraca Köylülerimizin yeni ham yol talebini de yol güzergahında arazisi bulunan vatandaşlarımızın muvafakat vermeleri halinde yapmaya hazırız. Biz Kaymakamlık olarak talep edilen güzergahta yol yapım çalışmalarında bulunmaya hazırız ancak arazi sahiplerinin mutlaka onayı gerekmektedir” diyerek getirilecek hizmetlerin aksamaması için vatandaşların da kamu kurumlarına yardımcı olmasını istedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
T.C. Doğankent Kaymakamlığı Doğankent/GİRESUN - Telefon: 0 (454) 471 52 52 - Fax: 0 (454) 471 52 91 - E-Mail: kaymakamlik@dogankent.gov.tr